Načítavam

Pneumatiky Dunlop

Asteel ako autorizovaný predajca Dunlop

Dunlop - Logo 2 (1).jpg

Už 10 rokov sme priamy predajca pneumatík Dunlop. Vďaka tomu máme certifikát na riešenie reklamácií tejto značky. Na základe protokolov z HUNTER GSP9700 Dunlop obratom uznáva oprávnené reklamácie. Sme jedný z mála v Košickom kraji, od koho Dunlop akceptuje takzvané hunterovské protokoly.

Ako certifikovaný predajca musíme niekoľko krát do roka absolvovať produktové školenia Dunlop, preto si môžete byť istý našou odbornosťou a neváhajte sa na nás obrátiť pre viac informácií.

Nie je pneumatika ako pneumatika

Okrem toho, že predávame len originálne pneumatiky od tohto výrobcu, čo je dôležité môžete si byť istý že predávame pneumatiky určené pre európsky trh. Častokrát môžete natrafiť až na podozrivo lacnejšie pneumatiky u niektorých predajcov. A to môžu byť pneumatiky dovezené z iných trhov. Na základe našich dlhoročných skúseností si dovolíme tvrdiť, že pneumatiky určené pre európsky trh sú asi najkvalitnejšie na svetovom trhu.

Už sme sa neraz stretli s pneumatikami určenými pre Južnú Ameriku, Afriku, Turecko a pod. Klienti sa sťažovali na zlú priľnavosť, riešili sme aj vibrácie, trasenie. No takéto pneumatiky žiaľ neviete reklamovať na európskom trhu.

Týmto nechceme tvrdiť, že pre zvyšok sveta sa vyrábajú menej kvalitné pneumatiky. Hlavná podstata je v úplne iných zmesiach pneumatík. Sú vyvíjané pre iné klimatické podmienky. V Afrike je priemerná teplota oveľa vyššia ako v Európe.

Kúpou takýchto nehomologizovaných (v podstate nelegálne predávaných v Európe) pneumatík ušetríte pri prvotnej investícii, ale získate produkt, pri ktorom je predpoklad, že nebude fungovať v európskych podmienkach na 100%.

Ako môžete vidieť na tomto obrázku, E označuje pneumatiku pre európsky trh.

sport-maxx-race-side označenie.jpg

pneumatika.PNG

O značke Dunlop

Značka Dunlop vznikla v Írsku, konkrétne v Belfaste v roku 1888. Založil ju veterinár John Boyd Dunlop.
Jedného dňa sledoval Dunlop svojho trojročného syna ako jazdí na trojkolke s kovovými obručami. Ako ho tak sledoval, uvedomil si, že takáto jazda musí byť nekomfortná. Povedal si, že trojkolku vylepší. Vzal kolesá a obalil ich do pryžových plátkov. Tie zlepil a nafúkal ich pumpičkou. Takto vznikla prvú nafukovacia pneumatika.

O pár mesiacov sa už objavili Dunlopove pneumatiky na jednom z bicyklov na cyklistických závodoch. Dunlop si tak uvedomil, že vymyslel niečo prevratné, čo bude mať úspech aj v budúcnosti. Rozhodol sa dať si pneumatiku patentovať.
Svoju prvú továreň otvoril v roku 1890 v Dubline. O tri roky neskôr sa mu podarilo preraziť aj v nemeckom Hanau, kde otvoril ďalší závod. Netrvalo dlho a pneumatiky sa začali vyrábať po celom svete, vrátane Kanady, Austrálie a USA. Dunlopove zákazky sa stále stupňovali. Továrne nestíhali vyrábať tovar a tak musel pootvárať ďalšie továrne. Jednu obrovskú postavil v roku 1902 v Birminghame. Významným rokom bol pre Dunlopa rok 1910 kedy založil obrovskú plantáž na pestovanie kaučuku.

Dunlop si v roku 1922 povedal, že by bolo dobré aby svoj vynález vylepšil. Vyrobil pneumatiku s oceľovou pätkou. Tým sa životnosť pneumatiky výrazne predĺžila. Neskôr dokonca vyrobil pneumatiku, ktorá keď dostala defekt, sama sa zacelila. Dunlop sa vždy venoval výskumu v oblasti pneumatík. Jeho spoločnosť bola prvá, ktorá pomenovala problém aquaplaningu. Za tento objav bola spoločnosť ocenená mnohými oceneniami. Vďaka aquaplaningu vznikla pneumatika SP 68, ktorá bola vytvorená tak, aby tomuto javu zabraňovala. Dunlop vyvinul obrovské množstvo pneumatík a iné gumárenské spoločnosti si z jeho výrobkov brali príklad.
Spoločnosť Dunlop sa venuje najmä pneumatikám na závodné automobily. Je hlavným dodávateľom pre závody v Le Mans.

V roku 1999 sa firma Dunlop spojila s gumárňou Goodyear. Majú spolu združenie asi šiestich menších spoločností a vystupujú pod názvom Dunlop Goodyear Tires.

Dunlop "DNA"

Nadšenie z toho, čo robíte:

Dunlop nepredáva len pneumatiky - prináša aj nadšenie z toho čo robíte. Vďaka viac ako 100- ročným skúsenostiam v oblasti motoristického športu a súčasným inováciam podporujú pneumatiky Dunlop nadšenie jazdcov, ktorí si vychutnávajú jazdu na ceste za vlastným úspechom.

Technológia motoristického športu:

Ako značka pneumatík, ktoré sú v motošporte už viac ako storočie synonymum úspechu, pretavujeme poznazky z pretekárskej technológie do výroby vysoko výkonných pneumatík.

Vynikajúce výsledky testu časopisu:

Dunlop viem, že na dosiahnutie úspechu treba oddanosť, húževnatosť a intuíciu. Odrazom nášho úspechu a neustálej inovácie je množstvo ocenení a vynikajúcich výsledkov v rôznych nezávislých testoch pneumatík.

Odporúčané znalcami:

Mnohé prestížne a silné značky áut požadujú pneumatiky, ktoré zodpovedajú kvalite takýchto áut. A práve preto si veľa výrobcov vozidiel vyberá pneumatiky Dunlop za súčasť originálneho vybavenia svojich vozidiel.

zdroj: Dunlop