Načítavam

Zadajte evidenčné číslo vozidla

SPZ hliníkové disky

AleboVyberte vozidlo vo filtri

Vyberte vozidlo vo filtri

Produkty Vám zobrazíme presne podľa typu auta

Asteelko

Každú objednávku diskov kontrolujeme. TUV Overíme vhodnosť diskov podľa TUV certifikátu presne na Váš model vozidla.

Asteelko

Ak sú v TUV certifikáte uvedené podmienky použitia na vozidle ( napr. max. priemer brzdových kotúčov a pod.), kontaktujeme Vás pre overenie potrebných špecifikácií vozidla.

Asteelko

Ak je všetko skontrolované, disky Vám s radosťou dodáme. Dodanie Ak náhodou objednané disky z nejakého dôvodu nevyhovujú, vytvoríme Vám cenovú ponuku na vhodné disky podľa Vašich požiadaviek.

Predávame hliníkové disky značiek:

AEZ, DEZENT, DOTZ, ENZO, CARMANI, OXIGIN, PROLINE, CMS, HRS, MAK, OZ, SPARCO, MSW, BROCK, ALUTEC, ATS, ANZIO, BBS, BORBET, ETA BETA, ANTERA, WSP ITALY, RONAL, SPEEDLINE

loga-diskov-kopie.png

Príslušenstvo k hliníkovým diskom: Krúžky a skrutky, matice

Ku všetkým hliníkovým diskom v našom obchode je potrebné príslušenstvo dodávané zdarma, čiže v cene disku.

Príslušenstvo spravidla obsahuje vymedzovacie krúžky a skrutky alebo matice k diskom.

Vyrábajú sa aj hliníkové disky „presne vŕtané“, kde nie sú potrebné a ani sa nedodávajú krúžky ani skrutky či matice. K presne vŕtaným hliníkovým diskom pasujú pôvodné skrutky, ktoré máte na aute. Presne vŕtané alu disky sa vyrábajú hlavne pre VW GROUP (Škoda, Seat , VW, Audi).K niektorým hliníkovým diskom sa dodávajú len skrutky alebo matice. Vymedzovacie krúžky nie sú potrebné, pretože diera v disku má rovnaký priemer ako náboj auta.

Príslušenstvom sa ale nemusíte zaťažovať. Pribalíme Vám správne príslušenstvo presne podľa typu Vášho auta a modelu hliníkového disku.

kolesove-kruzky-skrutky.png

Predávame certifikované disky

Všetky hliníkové disky, ktoré ponúkame, majú potrebné schválenia a certifikáty pre užívanie na území Slovenskej republiky!

Nedovolíme si ponúkať VÁM necertifikované hliníkové disky!!!

Spôsobili by sme problémy tak VÁM ako aj sebe ako predajcovi.

Napriek tomu je na slovenskom trhu v ponuke množstvo necertifikovaných diskov. Väčšinou sú len o trochu lacnejšie. Premyslite si, či Vám ten cenový rozdiel stojí za možné komplikácie pri STK, či nebodaj pri dopravnej nehode spôsobenej nekvalitou necertifikovaných diskov.

Ako si môžete preveriť či sú disky certifikované?

Disky, ktoré sú súčasťou automobilu pri jeho kúpe, by mali byť automaticky bezpečné a certifikované spolu s celým autom.

Ťažšie to je s kúpou náhradných hliníkových diskov v rôznych e-shopoch. V tomto prípade už treba dávať pozor na pôvod a bezpečnosť diskov a samozrejme na platnosť certifikátu. Stále viac sa stretávame s predajcami, ktorí svojich zákazníkov zavádzajú a predávajú im napodobeniny alebo neschválené disky. Nejde len o to, že by ste sa ľahko mohli stať obeťou podvodu, ale aj o to, že by ste nevedomky porušovali zákon a ohrozovali tak seba a ostatných. Preto je veľmi dôležité zamerať sa na kvalitné disky.

TUV certifikát

Disky, ktoré si kupujete by mali mať priložený TUV certifikát. Je to certifikát, ktorý potvrdzuje pravosť a nezávadnosť diskov. Certifikát musí obsahovať základné informácie o disku: typ, rozmer, výrobcu… Niekedy sa stáva, že si TUV certifikát musíte sami vyžiadať od predajcu. Ak si chcete byť istý, že vaše disky sú schválené a nezávadné, určite si certifikát vypýtajte. Budete tak mať istotu, že disky, ktoré sa chystáte použiť na svoje auto sú bezpečné a kvalitné.

KBA číslo

Ďalším dôležitým znakom, že disky, ktoré kupujete sú overené je KBA číslo. Toto číslo býva väčšinou vyrazené priamo na disku. KBA číslo je 5-miestny kód, ktorý dokazuje, že disk je overený a určený na bezpečné používanie.

V našom e-shope sa nebezpečných a neoverených diskov nemusíte obávať. Každý jeden kus, ktorý si u nás zakúpite je overený, bezpečný a nejedná sa o čínsku napodobeninu.

Disky v technickom preukaze

Dôležité: V technickom preukaze sú zapísané parametre originálnych (fabrických) diskov.

Na Vaše auto ale môže ísť množstvo hliníkových diskov s inými parametrami. Každý výrobca hliníkových diskov má schválené a európskymi inštutúciami ocertifikované, ktoré alu disky môžu ísť na ktoré auto.

Z toho vyplýva, že pri kúpe hliníkových diskov nemusia byť dodržané parametre disku zapísané v technickom preukaze (častokrát sa disky-elektróny s totožnými parametrami ani nevyrábajú).

Následne po kúpe, by sa ale mali disky s inými parametrami ako sú v Technickom preukaze dať zapísať do Technického preukazu.

Podrobne to máme vysvetlené tu