Načítava sa obrázok
Vyhľadávanie pneumatík
Filter podľa údajov stanovených EU1. Valivý odpor 2. Brzdenie za mokra 3. Hlučnosť
[img-question]
[img-question]
Dodatočné filtre
[img-question]
[img-question]
[img-question]
[img-stars][img-stars][img-stars][img-stars][img-stars][img-stars][img-stars][img-stars][img-stars][img-stars] Nízka trieda[img-question]
[img-stars][img-stars][img-stars][img-stars][img-stars][img-stars][img-stars][img-stars][img-stars][img-stars] Základná trieda[img-question]
[img-stars][img-stars][img-stars][img-stars][img-stars][img-stars][img-stars][img-stars][img-stars][img-stars] Stredná trieda[img-question]
[img-stars][img-stars][img-stars][img-stars][img-stars][img-stars][img-stars][img-stars][img-stars][img-stars] Vyššia stredná trieda[img-question]
[img-stars][img-stars][img-stars][img-stars][img-stars][img-stars][img-stars][img-stars][img-stars][img-stars] Prémiová trieda[img-question]
Valivý odporBrzdenie za mokra[img-rolling-resistance][img-wet-grip]Hlučnosť[img-noise-performance]Od:Do:dBdB
obutie kolies zdarma
plnenie klimatizácie
Cena za 1x TPMS snímač : 50eur s dph ( v cene nie sú zahrnuté žiadne ďalšie pneuservisné práce)

Cenník prác súvisiacich so snímačmi tlaku TPMS:

Položka:  
Montáž snímača tlaku TPMS na disk - cena za kus 2,0 €
Programovanie snímača tlaku TPMS - cena za kus 5,0 €
Zápis  snímačov tlaku TPMS cez OBD2 do riadiacej jednotky auta - cena za úkon 15,0 €Prečítajte si prečo uprednostniť snímač od nás oproti originálnym snímačom:

TPMS univerzálny snímač pneuservis A STEEL košiceHlavný dôvod kúpy snímačov tlaku TPMS od nás:

Dnešným štandardom je mať obe sady kolies(letné aj zimné) na diskoch. Prehadzovať snímače tlaku z letných diskov na zimné a potom zase naspäť nie je odporúčané. Za prehadzovanie snímačov tlaku by ste zakaždým platili a snímače tlaku sú pomerne jemné zariadenia a môžu sa poškodiť.  Takže si potrebujete kúpiť snímače tlaku aj do druhej sady kolies.  Ak si snímače tlaku kúpite u oficiálneho cardealera, tak budete mať 2 sady snímačov s rôznymi kódmi. A teda pri každom prezúvaní bude potrebné párovať snímače tlaku s riadiacou jednotkou. Niektoré značky áut to umožňujú cez menu palubného počítača (to je ten lepší prípad), no pri väčšine značiek áut je potrebné spárovanie snímačov s riadiacou jednotkou servisným zásahom za ktorý budete musieť pri každom prezúvaní platiť.

A tu prichádza dôvod na kúpu snímačov tlaku TPMS u Nás:TPMS univerzálny snímač pneuservis A STEEL košice

Výrobcovia snímačov vyrábajú aj tzv. univerzálne snímače tlaku.  Univerzálny snímač tlaku je schopný skopírovať všetky údaje z originálneho snímača tlaku a bude sa správať ako originálny snímač tlaku - bude mať rovnaký kód. Riadiaca jednotka auta teda pri prezúvaní nezistí , že ide o iný snímač. Odpadá potreba servisného zásahu do riadiacej jednotky auta.  Budete mať 2 sady snímačov s rovnakými kódmi a nemusíte už pri ďalších prezúvaniach nič riešiť, až pokiaľ sa v snímači nevybije batéria...

 

 

EÚ nariaďuje výrobcom motorových vozidiel v kategórii M1 povinne inštalovať aktívne monitorovacie systémy merania tlaku v pneumatikách TPMS s účinnosťou od 1.11.2012 (resp 1.11.2014).

 

Naše technológie:

Nešetrili sme a používame až 4 konkurenčné zariadenia na montáž, demontáž a obsluhu TPMS senzorov - snímačov tlaku v pneumatikách.

Vďaka tomu vieme pokryť vysoké % snímačov na trhu. Každé zariadenie má rôznu databázu áut a je veľká pravdepodobnosť, že ak Vaše auto nie je  v databáze jedného zariadenia, tak bude v druhom alebo treťom či štvrtom TPMS prístroji.

Môže sa stať, že auto nebude v databáze ani jedného TPMS zariadenia. V takom prípade už budete musieť navštíviť servis oficiálneho cardealera Vašej značky auta. Stáva sa to hlavne pri nových autách, kde výrobca auta ešte neuvoľnil programovacie dáta aj pre autoservisy.

 

 

Sme držiteľmi certifikátu EXPERT CENTRUM TPMS.TPMS expert centrum Košice

Naši zamestnanci sú vyškolení pre montáž, demontáž a obsluhu TPMS senzorov - snímačov tlaku v pneumatikách od firmy SCHRADER ELECTRONICS, lídra v oblasti TPMS technológií. SCHRADER dodáva TPMS technológie do prvovýbavy  mnohým výrobcom áut.

TPMS snímače tlaku Košice Schrader

TPMS snímače tlaku Košice

 

Sme vybavení špičkovou technológiou na obsluhu TPMS technológií pre takmer všetky značky motorových vozidiel. To znamená, že už nemusíte pre výmenu TPMS ventilov alebo ich prekódovanie či spárovanie s riadiacou jednotkou navštevovať značkové servisy automobiliek.

 

Je dôležité všetky skrutkové komponenty, t.j. uchytenie TPMS snímača o disk a tiež ventil doťahovať na presný uťahovací moment. K tomu sme vybavení špeciálnymi momentovými kľúčmi.

 

 

 

TPMS expert centrum KošicePre nakódovanie snímačovov a spárovanie s riadiacou jednotkou používame najrýchlejšie diagnostické zariadenie EXP AIR určené výlučne pre túto činnosť. Vďaka EXP AIR sme omnoho rýchlejší ako autoservisy vybavené diagnostickými prístrojmi pre kompletnú diagnostiku auta - tie síce vedia nakódovať TPMS, ale všetky kódy a ďalšie údaje snímačov treba zadávať manuálne a nepomýliť sa. A to je náročné na čas. EXP AIR stačí k snímaču priložiť a všetky potrebné údaje si automaticky načíta. Odpadá možné chybné zadanie niektorého kódu. Celý proces trvá len pár minút.

 

 

 

 

 

Samostatná sada TPMS snímačov s riadiacou jednotkou:

Existuje riešenie aj pre vodičov, ktorí nemajú v palubnom počítači auta podporovanú funkciu pre TPMS snímače, alebo vôbec nemajú palubný počítač.

Vysoko kvalitná sada pre monitorovánie tlaku a teploty vzduchu pneu vozidla od firmy SCHRADER.

Pre všetky typy vozidel do tlaku pneu 6 bar v cene 253 eur s dph (montáž TPMS nie je v cene, cena montáže TPMS závisí od veľkosti kolies)

 TPMS snímače tlaku Košice Schrader retrofit

 

TPMS senzory - snímače tlaku
Tyre Monitoring System, alebo systém sledovania tlaku

TPMS – Tyre Monitoring System, alebo systém sledovania tlaku, meria a zobrazuje tlak a teplotu vzduchu v pneumatikách. Reaguje na únik tlaku vzduchu v pneumatikách.

Senzory TPMS v kolese vozidla sledujú tlak v pneumatikách a vysielajú signál do príjimača, ktorý je umiestnený vo vozidle. Hneď ako príjimač príjme informáciu od senzorov TPMS o nízkom tlaku v pneumatikách, okamžite varuje šoféra rozsvietením kontrolky.

Od 1. novembra 2014 sú výrobcovia áut povinný vybaviť všetky vozidla týmto systémom. Najväčšími výhodami TPMS senzorov sú väčšia bezpečnosť počas jazdy vozidlom, znižujú sa prevádzkové náklady vozidla a auto nadobúda lepšie jazdné vlastnosti.

Dnešným štandardom je mať dve sady kolies, letných aj zimných, na diskoch.
Prehadzovať snímače tlaku z letných diskov na zimné a potom zase naspäť, nie je odporúčané. Za každé prehadzovanie TPMS senzorov by ste museli zaplatiť a snímače tlaku sú zariadenia, ktoré sa môžu poškodiť. Práve preto je lepšie, ak si kúpite TPMS senzory aj do druhej sady kolies. Ak si snímače tlaku kúpite u oficiálneho cardealera, tak budete mať dve sady snímačov s dvomi rozdielnymi kódmi, a teda pri každom prezúvaní bude potrebné spárovať snímače tlaku s riadiacou jednotkou. Niektoré značky áut to umožňujú cez menu palubného počítača, ale pri väčšine značiek áut je potrebné spárovanie snímačov s riadiacou jednotkou servisným zásahom. Za každý servisný zásah však budete musieť pri každom prezúvaní zaplatiť.

Výrobcovia snímačov však vyrábajú aj takzvané univerzálne snímače tlaku. Univerzálny TPMS senzor je schopný skopírovať všetky údaje z originálneho snímača tlaku. Vďaka skopírovaným údajom sa bude univerzálny snímač správať ako originálny snímač tlaku. Budú mať rovnaký kód.
Riadiaca jednotka vozidla teda pri prezúvaní nezistí , že sa jedná o iný snímač. Odpadá teda potreba servisného zásahu do riadiacej jednotky auta. Budete mať vlastne dve sady snímačov s rovnakými kódmi a už viac nemusíte pri ďalších prezúvaniach nič riešiť.

V našom pneuservise sme nešetrili a používame až štyri konkurenčné zariadenia na montáž, demontáž a obsluhu TPMS senzorov - snímačov tlaku v pneumatikách. Vďaka tomu vieme pokryť vysoké percento snímačov na trhu.

Každé zariadenie má rôznu databázu áut a je veľká pravdepodobnosť, že ak Vaše auto nie je v databáze jedného zariadenia, tak bude v druhom alebo treťom, či dokonca štvrtom TPMS prístroji. Sme vybavení špičkovou technológiou TPMS pre takmer všetky značky motorových vozidiel. To znamená, že už nemusíte pre výmenu TPMS ventilov alebo ich prekódovanie či spárovanie s riadiacou jednotkou navštevovať značkové servisy automobiliek. Ale aj napriekom tomu sa môže stať, že vaše vozidlo nebude v databáze ani jedného TPMS zariadenia. Stáva sa to hlavne pri nových autách, kedy výrobca neuvoľnil programovacie dáta aj pre autoservisy. V takom prípade už budete musieť navštíviť servis oficiálneho cardealera vašej značky auta.

Pre nakódovanie snímačovov a spárovanie s riadiacou jednotkou používame najrýchlejšie diagnostické zariadenie EXP AIR určené výlučne pre nakódovanie snímačov. Vďaka EXP AIR sme omnoho rýchlejší ako iné servisy vybavené diagnostickými prístrojmi pre kompletnú diagnostiku auta. Tie síce vedia tiež nakódovať TPMS, ale všetky kódy a ďalšie údaje snímačov treba zadávať manuálne a pri tom sa nesmiete pomýliť. A to je náročnejšie na čas. EXP AIR stačí k snímaču priložiť a všetky potrebné údaje si automaticky načíta. Odpadá možné chybné zadanie niektorého kódu. Celý proces trvá len pár minút.

Máme riešenie aj pre vodičov, ktorí nemajú v palubnom počítači vozidla podporovanú funkciu pre TPMS senzory, alebo vôbec nemajú palubný počítač vo vozidle.

Tou je vysoko kvalitná sada pre monitorovanie tlaku a teploty vzduchu pneumatikách vozidla od firmy SCHRADER.
Pre všetky typy vozidel, ktorých hodnota tlaku v pneumatikách je do 6 barov, je táto sada v cene 253 eur s DPH. TPMS je bezpečnostný systém, tak ako aj ABS alebo airbagy, preto musí byť plne funkčný, aby bolo vozidlo spôsobilé na jazdu.

Ak máte vozidlo s nefunkčnými TPMS senzormi, tak neprejdete cez STK, môžete byť pokutovaný zo strany polície a v prípade nehody môžete mať problém s poistným plnením.

TPMS senzory