O značke Bridgestone
Spoločnosť založil Shojiro Ishibashi v Japonsku v roku 1931. Pôvodne bola továreň Bridgestone založená ako nadnárodná firma na výrobu automobilových komponentov. Počas vojny a leteckých útokov na Tokio bola továreň zničená. Našťastie sa zachránili továrne v mestách Kuruma Yokohama a výroba mohla opäť pokračovať. Bridgestone začal vyrábať pneumatiky na motocykle najvýznamnejších japonských značiek – Yamaha, Suzuki a Honda.
To odštartovalo výrobu pre celý svet. Bridgestone vlastní asi najväčší počet kaučukových plantáží na svete. Koncom 60. rokov sa spoločnosti podarilo otvoriť pobočku aj v Spojených štátoch.
To nebol jediný úspech. Ďalšie továrne sa nachádzajú aj v Austrálii a v 80. rokoch sa otvorili továrne v Indii, Číne a v Poľsku. V roku 1988 odkúpila spoločnosť Bridgestone firma Firestone. Spojili sa do jednej firmy s názvom Bridgestone Firestone USA a v Európe Bridgestone Firestone Europe. Bridgestone je jedna z najväčších gumárenských spoločností na svete. V rebríčku všetkých svetových gumárenských koncernov sa dokonca umiestnila na prvom mieste. V roku 2011 sa na celom svete nachádzalo celkom 47 továrni značky Bridgestone. Od roku 1997 do roku 2010 dodávala továreň pneumatiky pre závody Formule 1. Od roku 2002 je dodávateľom pneumatík závodu MotoGP. Bridgestone vyrába kvalitné prémiové pneumatiky pre osobné, nákladné, poľnohospodárske a priemyslové vozidlá. Najviac sa však venuje motocyklovým pneumatikám, ktoré sú vo svete veľmi obľúbené a úspešné.
Nie je pneumatika ako pneumatika
Okrem toho, že predávame len originálne pneumatiky od tohto výrobcu, čo je dôležité môžete si byť istý že predávame pneumatiky určené pre európsky trh. Častokrát môžete natrafiť až na podozrivo lacnejšie pneumatiky u niektorých predajcov. A to môžu byť pneumatiky dovezené z iných trhov. Na základe našich dlhoročných skúseností si dovolíme tvrdiť, že pneumatiky určené pre európsky trh sú asi najkvalitnejšie na svetovom trhu.
Už sme sa neraz stretli s pneumatikami určenými pre Južnú Ameriku, Afriku, Turecko a pod. Klienti sa sťažovali na zlú priľnavosť, riešili sme aj vibrácie, trasenie. No takéto pneumatiky žiaľ neviete reklamovať na európskom trhu.
Týmto nechceme tvrdiť, že pre zvyšok sveta sa vyrábajú menej kvalitné pneumatiky. Hlavná podstata je v úplne iných zmesiach pneumatík. Sú vyvíjané pre iné klimatické podmienky. V Afrike je priemerná teplota oveľa vyššia ako v Európe.
Kúpou takýchto nehomologizovaných (v podstate nelegálne predávaných v Európe) pneumatík ušetríte pri prvotnej investícii, ale získate produkt, pri ktorom je predpoklad, že nebude fungovať v európskych podmienkach na 100%.
E na bočnici označuje pneumatiku pre európsky trh.